*Кредитну картку створено з кредитних продуктів двох компаній, що працюють під брендом NovaPay: картки від ТОВ "НоваПей" і відновлювальної кредитної лінії від ТОВ "НоваПей Кредит".
СПЕЦПРОЄКТ
5 міфів про кредитки, у які досі вірять українці,
і які вже давно час забути
.jpg)
Попри те, що мільйони українців щодня користуються банківськими картками, слово «кредитка» досі часто викл икає упередження. Хтось вважає її інструментом боргової залежності, хтось боїться комісій і прихованих ставок, а дехто переконаний, що кредитка — це «тільки для великих покупок».
Але насправді кредитна картка — це зручний фінансовий інструмент, що дає змогу управляти коштами гнучко й вигідно, плюс — це майже безкоштовний кредит, який завжди з тобою. Головне — знати правила гри та користуватися нею усвідомлено.
Пропонуємо розібратися з п’ятьма найпоширенішими міфами про кредитки та розвінчати їх раз і назавжди. Ілюструємо все на прикладі картки NovaPay* — нової кредитної картки, яку вже можна оформити просто у застосунку однойменного сервісу.
МІФ 1: Кредитка — це боргова яма
Цей стереотип тримається роками. Але правда в тому, що кредитна картка — це не про борги, а про можливість відтермінувати витрати. Якщо погашати заборгованість у межах пільгового періоду (grace-period), то відсотки практично відсутні.
Виходить, що емітенти карток видають клієнтам практично безкоштовні кредити. До чого така благодійність? Насправді їм це вигідно. Інакше, такої функції, як пільговий період, у природі не існувало б. Банки чи фінансові компанії заробляють на тому, що клієнти витрачають гроші за допомогою їх карток, — торгові точки платять їм (разом із еквайрами і платіжними системами) за це комісію. І чим більше активних карток, тим вищий прибуток їх емітента. Почасти заради цього і виділяються кредитні ліміти.
Яскравий приклад картки з чималим кредитним лімітом та гарним пільговим періодом — картка NovaPay. Грейс-період у неї складає до 62 днів, протягом яких діє символічна відсоткова ставка — лише 0,00001% річних. Протягом цього часу ви можете користуватися кредитними коштами на щоденні витрати: покупки в магазинах і онлайн, сплату комуналки, податків, мобільного зв’язку тощо. Головне – пам'ятати, що виділений кредитний ліміт — це кредит, який дається на певний час. Щоб він був без переплат, борг потрібно повернути вчасно.
.jpg)
МІФ 2: Кредитки — це приховані комісії, про які дізнаєшся потім
У минулому це часто було правдою. Але сучасні банки і фінансові сервіси — прозоріші. Зазвичай умови за картками публічні, а користувач може відстежувати весь рух коштів у додатку.
NovaPay чітко комунікує всі умови. Ви відразу бачите:
-
доступний кредитний ліміт (до 200 000 грн),
-
пільгову (0,00001% річних), базову (60% річних) та реальну річну відсоткову ставку (79,59%).
Оформлення, обслуговування та використання картки не супроводжуються прихованими комісіями. За деякими операціями комісії є. Наприклад, за зняття готівки за рахунок кредитного ліміту. Але вся ця інформація доступна на офіційному сайті та в мобільному застосунку.
.jpg)
МІФ 3: Кредитка — це тільки для дорогих покупок
Звичайно, кредитна картка може бути корисною при вартісних покупках. Уявіть, що у вас влітку в 40-градусну спеку зламався холодильник і не підлягає ремонту. Грошей на новий немає, а вирішувати питання потрібно терміново. З кредиткою легко це зробити. Холодильник вартістю в 15-20 тис. грн — сума, доступна для багатьох клієнтів, яким погоджено кредитний ліміт.
Але насправді кредиткою зручно розраховуватись і за дрібними витратами — від кави до комуналки. Це фінансова підстраховка та можливість не лізти у власну «подушку безпеки», якщо попереду плануються витрати, або до зарплати ще далеко.
Картка NovaPay чудово підходить для щоденного використання. Сплачуйте нею в магазині, онлайн, через Apple Pay чи Google Pay — картка легко інтегрується у смартфон. Будь-які купівлі в магазині, в інтернеті і навіть післяплата на Новій пошті при оплаті в мобільному застосунку – в пільговому періоді. І, на відміну від інших банків, без додаткових комісій при розрахунках за посилки на Новій пошті кредиткою.
.jpg)
МІФ 4: Оформити кредитку — це довго і бюрократично
Часи, коли для цього потрібно було стояти в чергах і підписувати стоси паперів, давно минули. Сучасна кредитка — це питання декількох кліків.
Оформлення картки NovaPay — максимально просте. Потрібно:
.jpg)
1.
У застосунку обрати розділ «Гаманець» або «Кредити»;
.jpg)
2.
Натиснути «Відкрити» та переглянути умови;
.jpg)
3.
Почекати п огодження (скоринг займає близько 10 секунуд), підписати договір (прийде SMS із кодом, який треба ввести) і створити PIN-код до картки.
Все, можна користуватись! Жодних відвідувань відділення, жодної тяганини. Через декілька хвилин — картка у вашому гаманці та смартфоні.
МІФ 5: Кредитка — це суто продукт банків. Причому великих!
Цей міф ґрунтується на уявленні, що лише великі банки гарантують надійність. Але сьогодні фінансові послуги надають і фінансові компанії з бездоганною репутацією.
Картка NovaPay — це перша в Україні кредитна картка, видана небанківською фінансовою установою з ліцензією НБУ. Вона має той самий рівень захисту та функціональності, що й «традиційні» картки, але зручніша в оформленні й користуванні, на відміну від карток багатьох традиційних банків.
.jpeg)
Підсумок
Кредитна картка — це не пастка. Це гнучкий і зручний інструмент, якщо користуватись нею розумно. Вона дозволяє «перебитись до зарплати», розподілит и витрати на місяць, оплатити рахунки без переплат і мати доступ до фінансового резерву в будь-який момент.
А головне — сьогодні є кредитки, які не потребують компромісів. Як-от картка NovaPay: з довгим пільговим періодом, без прихованих комісій, з максимально простим оформленням у застосунку і від бренду, якому довіряє вся країна.